ČASTÉ OTÁZKY - Jazdy na koni Drietoma

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ČASTÉ OTÁZKY

Koľko stojí kurz a jazda?
Jedna hodina jazdenia je celoročne za 20 EUR, vychádzka do okolia za 25 EUR. Celý letný kurz (základ je 10 hodín) je za 250 EUR. Zľavy, žiaľ, neposkytujeme, nakoľko záujem je pomerne vysoký. Cena zodpovedá kvalite kurzu a prítupu. Počet hodín sa dá prispôsobiť individuálnym potrebám, 10 hodín ponúkame ako akési optimum, ktoré by malo dať každému budúcemu jazdcovi základy. Na konci tréningu dostane jazdec diplom, avšak nie športovú jazdeckú licenciu, robíme kurzy len pre rekreačných jazdcov. 


Koľko trvá 1 lekcia a 1 celý kurz?
Jedna celá lekcia alebo jedna vychádzka po okolí je 45 minút jazdenia ale aj prípravy a čistenia. Lekcia zahŕňa bezpečnostnú inštruktáž, prípravu a čistenie koňa, nasedlanie, samotné jazdenie s vysvetľovaním a inštruktážou, prípadne s názornou ukážkou. Celý kurz trvá v optimálnom prípade 10 hodín/ lekcií, každému však vieme "ušiť" rozsah a intenzitu kurzu presne na mieru. 


Naučím sa jazdiť za jeden kurz?
Je to individuálne, ale väčšine tých 10 hodín stačí. Za menej ako 10 hodín sa naučia zvyčajne len ľudia so zmyslom pre rytmus a rovnováhu, prípadne ľudia, ktorí dobre komunikujú s koňom a nemajú z neho strach. Ak ste úplny začiatočník, za 10 hodín Vás naučíme základy jazdenia/ jazdeckej teórie buď vo westernovom alebo anglickom štýle jazdenia. Naučíte sa teda najmä ovládať koňa a seba. Na týchto základoch však môžete stavať. A len opakovaním a častým jazdením sa naučíte jazdiť skutočne dobre. 


Môžeme sa prestriedať viacerí?
Pri vodení a tréningovom jazdení určite áno, aj keď samozrejme v racionálnej miere, aby to nebola pre koníka záťaž.


Je Váš koník vhodný aj pre začiatočníkov?
Na vodenie je vhodný pre každého, pre deti i starších, je veľmi kľudnej povahy, nelaká sa, poslúcha, takmer denne sa s ním robí, je to viac ako ideálny tréningový kôň.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky